Logo
Версія для друку

«Майдан (версія 3.18.07) - Юрій Заболотний - Перший Народний Генерал.» © Дмитро Кузьмичов

Юрій Заболотний з дітьми. Юрій Заболотний з дітьми.

Інтерв'ю з Юрієм Заболотним. Автор Дмитро Кузьмічов.

Наказ # 06241801  Призначити на посаду виконуючого обов`язки командира Другого Легіону УНА (Центр) учасника Революції Гідності, ветерана Війни за Незалежність, громадського активіста Юрія Заболотнього (друга "Кий").- Юрий, хочу поздравить Вас с высоким военным званием генерал-майора и должностью командира Второго (Центр) Легиона Украинской Народной Армии! Кто-то может иронично улыбнется и скажет, что это еще за новость "Закордонні частини УПА" и кто такой этот крайовий командир Рустам Ташбаев... Однако, число тех, кто думает иначе, растет с каждым днем. Как к подобной, скажем так, головокружительной карьере относитесь Вы сами? Каким обладаете опытом? Помнится, в городке у ВР висел плакат: "Не воював - не командуй!"..

Дякую за привітання! Багато хто привітав мене щиро, деякі з іронією. Можу навести два приклади. Є, припустимо, Полторак, інші класичні, пузаті та пихаті генерали, завдяки яким сталися котли в Іловайську, Дебальцево, які своїми діями свідомо віддали значну частину країни ворогу. Настав час діяти генералам від народу замість цих воскових, так би мовити, фігур, таких, які будуть працювати на державу, які мають практичний досвід. Особисто мій починався в 2014 році в оточеному сепаратистами Краматорську, потім пішли - Слов'янськ, Спартак, Миколаївка, Гранітне, Опитне, Водяне... Мій підрозділ входив до Добровольчого Українського Корпусу під егідою Правого Сектору. ДУК тоді нагадував козацьку структуру, кожен підрозділ виконував своє завдання, не намагався когось контролювати.

Ми займалися розвідкою та координацією дій з ВСУ, багато їздили по лінії фронту, займалися доставкою медичного обладнання. Наші хлопці мали певну свободу дій, вони були перші, хто заходив в аеропорт, знаходився в "сірий зоні", приймав на себе удар. Тому військові ВСУ нас любили, вітали і ставились з великою повагою. Ми безпосередньо стикалися з ворогом, попадали під обстріл, але, дякуючи Богу, вийшли всі живі та неушкоджені. Хто має подібний досвід, турбується про безпеку, про життя людей, не так, як ті паркетні воєначальники, для яких лампаси, паради та їхні маєтки дорожчі за все інше. Чого чекати від тих, хто замість планування стратегії, будує схеми та заробляє на цій війні? До того ж, справжній командувач має бути особистим прикладом і фізично, вміти підтягуватись на турніку, бігати, долати перешкоди.

Саме таким має бути народний генерал. Від самого початку ми відчували, що зрада була повсюди, навколо кишіли феесбешники. Генерали штабів не давали наказів наступу, замість цього навмисно здавали території. Нам доводилось самим планувати просування, захвати і тому подібне.
Згори ж намагались всіляко заважати діяльності добровольчих батальйонів. Хлопцям ВСУ навіть пломби на гранатомети вішали, а якщо стріляли, то віддавали під суд. Така от гібридна війна проти Москви під керівництвом Москви.

- Ты киевлянин, вырос на Борщаговке. Чем занимался в своей жизни? Что привело тебя на Майдан? Как стал бойцом столь авторитетной в то время организации - Правый сектор, и по какой причине вышел из него? Откуда взялся твой позывной - "Кий"?

В юності, а це були 90-ті роки, почав займатися спортом, всім нам тоді хотілося бути "крутими". Потрапив у халепу, засудили до в'язниці. Там познайомився з Сашком Білим, півроку просиділи в одній камері. Він перший привів мені любов до України, розповів про УНСО, війну у Чечні. Тюрма - важке випробування, але я дякую за це Богу, коли звільнився, глибоко змінився, увірував, почав читати Біблію. Тепер в мене шестеро дітей, не п'ю, не палю, життя змінилось докорінно.

Відкрив майстерню по дереву, де робили стільчики, ліжки, це мені подобалось. На Майдан пішов одразу, як він розпочався, за якимось внутрішнім покликом, якому неможливо протистояти. Потім мама казала - синок, це в тебе дух Полуботка, твого прапрадіда. Про це довідався дід Віктор Францович, який досліджував наш родовід. Відомо про пошуки "золота Полуботка", багато хто бажає записатись в його родичі. Але, можливо, в мене дійсно, спрацював генетичний код. Коли перебував у в'язниці за заклики до повалення влади, згадав, що полковник був ув'язнений саме Петром Першим. Зараз теж маємо Петра Олексійовича, який все золото в країні прибрав до себе.

Юрій ЗаболотнийНа Майдані спочатку я бігав туди-сюди, потім думаю - треба долучатись до якогось загону. Так потрапив до Правого сектору, а там було таке правило - людина має мати псевдо, яке ніяк не повинно асоціюватись з твоїм минулим. До того ж, СБУ слідкувало та відпрацьовувало активних учасників.

Ще на Майдані постійно лунало - де кияни.. Київ вставай!.. Я пояснював, що кияни сплять по домівках, бо вони тут мешкають, працюють. Але якщо щось трапитьяя, то вони обов'язково вийдуть. Ці розмови настільки мене дістали, що я сказав - буду Києм! І сам практично залишався на Майдані, бо виїжджати було небезпечно, людей викрадали, катували та вбивали. Функціями "Заграви", підрозділу, до якого я входив, були безпека та охорона.

Ми тренувались робили "черепаху", тому до протистоянь були вже підготовлені. Пізніше вийшов з Правого сектору, бо помітив, щось коється не те, обіцянки не виконуються. Перший такий випадок трапився перед штурмом, а це вже відчувалось, коли я задав Дмитру Ярошу запитання - чи буде в нас зброя? Він відповів - так, зброї буде скільки завгодно. Але, коли ми опинились віч-на-віч з озброєним до зубів Беркутом, виявилось що він збрехав. Довелось користуватися тим, що було під руками. Пам'ятаєте палаючий бетеер? Це ми разом з афганцями на своєму блокпосту підготували велику калюжу з бензину. Охороняли її, щоб ніхто не палив поряд. І коли бронемашина туди заїхала, відразу ж спалахнула.

Тим часом по нас стріляли і люди поряд падали. Тоді в мене виникла проблема з дочкою і я вирвався на кілька часів. Коли ж повернувся до місця розташування, на Головпоштамп, своїх вже не застав. Бачу, люди сплять. Питаю, де мої речі, куртка, каска, але ніхто не відповідає. Кажу - піднімайтесь, бо нас атакують! Тут до мене підходять двоє з червоними хрестами, питають - що ти тут робиш, це все трупи.. Внаслідок того шоку почав кричати по ночах, з часом це пройшло. На Майдані ж здавалось, що знаходжусь у якомусь фантастичному сні.

Потім, вже на війні, аналізуючи, я зрозумів, що той перший обман повторюється знов і знов. Тобі кажуть - все буде, йдіть! Люди йдуть, а ні хрена нема, потім один котел, другий... Це одна й та ж сама брехня, яка йде з самої гори. Я прийняв рішення вийти з ПС після того, як побачив, як Порошенко потайки, вивозив полонених беркутівців на автобусі. Це був вже прямий плювок в душу Майдану! А невдовзі ті ж самі беркута, що стріляли на Грушевського, вже під командуванням Авакова, оточили готель "Дніпро", коли звідси виїжджав Правий сектор. Зрада ще тоді була спланована.

В АТО з поведінки лідера ПС люди зробили висновок, що це реально провладна людина. Розвідкою в ДУК керував Лісник (Олег Мужчиль, відомий патріот, підступно вбитий есбеушниками в Києві у 2015 році), який розказував мені, що підготував план захвату Донецьку, у той час, коли це відносно легко було зробити. Після цього у Яроша з Турчиновим і Яценюком відбулася нарада, на якій це зарубили. Все стало на свої місця, коли раптом зверху розпочалась критика "революційного елемента", називаючи його ефесбешним. Ми зрозуміли що мова йде про нас, про тих, хто поліг на Грушевського. Тоді й виникла в мене з побратимами ідея "Революційного Правого Сектору" і ми відокремились. Але, оскільки ПС був повністю дискредитований, ми перейменували назву на "Революційні Праві Сили". Жартівливо ми називаємо це - Рай після смерті.

- То, что власть у нас преступная, не понимают разве что недалекие. Разобраться же в том, кто настоящий патриот, а кто маскируется, не так просто. Однако есть один очень четкий показатель - кого именно влада преследует. Известных "ярых" националистов почему-то не трогают. Тебя же засудили на два года, хотя и условно, благодаря тому, что ты многодетный отец. Властная ОПГ старается уничтожить всех, кто выступает против. Как этому можно противостоять?

Юрій Заболотний і Соня ЗаболотнаДійсно є такі, хто видає себе за націоналістів, і кого ніхто не чіпає. Вони начебто проти влади, але це, так би мовити, театральна дія - покричати, марширувати зі смолоскипами. В РПС існує Аналітичний Центр Служби Безпеки, який дійшов певних висновків і ми не просто так думаємо, а знаємо.

В так званому СБУ, бо це фактично, філія ФСБ, є відділки напрямків - економічний, патріотичний, культурний, освітній. Такі персони, як Ярош, Тянгибок, Білецький, як слухняні песики у цирку, ходять на задніх лапах, намагаються ухопити крихи з панського столу. Влада контролює і використовує їх діяльність, як наприклад, релігійні течії, для маніпулювання свідомістю людей. Слухайте нас, бо так Бог сказав - і підкоряйтесь! Діяльність таких організацій як Правий сектор, С-14, Свобода, Нацкорпус підпорядкована такому відділку. Усі їх акції там заздалегідь погоджуються. Є, наприклад, "Сбербанк России", - дозволяється малювати "Смерть ворогам!", навіть підпалити пару покришок. Але, вікна не б'ють, матеріальної шкоди не завдають.

Подібний націоналізм є обєрегом корупції. Це є штучно створена, проплачена "опозиція". Відбувався, приміром, суд над відомим корупціонером Трухановим. Нацкорпус, при бажанні, міг його схопити, зробити з ним, що завгодно. Але його, навпаки, фактично охороняють, бо це, фактично, не Нацдружини а Нацполіція. У той же час, б'ють нещасну бабусю, яка торгує яблуками, і це на фоні Лотомаркету, що світится день і ніч, і де продають наркотики.

А що з цим робити - на це відповідь надав Перший Національний Український Конгрес, який нещодавно відбувся в Празі. У нас мають бути створені народні виконавчі структури, сформовані легіони народної армії, чим я власне зараз займаюсь.

Ми маємо підтримати та обрати президентом свого народного кандидата. Коли заявили: не пропустимо Саакашвілі, а народна воля сказала - ні, ми хочемо, щоб він був, - змогли це зробити. Значить народна сила існує. Влада повинна виконувати волю народу, а не ховатися від нього за рядами "космонавтів" зі щитами. Це ганьба! Виконавчий орган має виконувати те, чого бажає народ. Народної влади не буває, влада це і є народ! Але на сьогоднішній день виконавчий орган в руках шахраїв, які підступно скористалися енергією Майдану.

- Когда ты вышел из Правого сектора, то основал неполитическую, как было заявлено, организацию "Революционные Правые Силы", цель которой - довести идеалы преданной Революции Достоинства до конца. Вы объявили войну сепаратизму, бюрократии и коррупции. Подконтрольные власти СМИ не сильно распространяются про вашу деятельность. Сообщалось про борьбу с игровыми автоматами, твое избиение, про поддержку Руха Новых Сил Михаила Саакашвили. Удалось ли, на твой взгляд достичь какого-то успеха?

Казати про успіх можливо лише в тому сенсі, що всі дізнались про існування такої проблеми як нелегальні казино, бо це замовчується. Через переслідування, арешти, побиття, про нас почули і нас впізнають. Але реально припинити діяльність хоча б одного з таких незаконних закладів, в наших умовах неможливо, бо це кришується ментами на самому високому рівні. Про це нам, відверто, казали у райвідділках. Є також підтвердження, що чини слідства, навіть військової розвідки, розважаються в подібних притонах. До того ж, встановлено, що це суто проросійський, під егідою ФСБ, бізнес, мета якого підірвати основи нашої державності. Інтернет сьогодні забито рекламою "Азино.Три топора" і ніяка кіберполіція з цим не бореться. Водночас, намагаються ніби-то заборонити "Одноклассники", кажуть, начебто, це найбільша загроза безпеці. У результаті ж нашої боротьби в мене забрали автомашину, сам я підпав під статті УКК. Але міністр МВС почувається добре, як справжній кримінальний авторитет, тримаючи під виглядом поліції злочинне угруповання. З криміналом вони не борються. На Житомирській, наприклад, є офіси "фірм", куди можна прийти й замовити, що саме хочеш віджати. Це справа трьох днів. Вони приходять й воно вже не твоє. Побороти це зло, поки існує система, не має ніякої можливості.

- Первый Национальный Украинский Конгресс заявил о дисфункциональности и нелигитимности Верховной Рады, объявил преступными МВД и Прокуратуру Украины как наследников НКВД. Было также заявлено о создании Украинской Народной Армии, командиром одного из ее легионов тебя назначено. Какие задания стоят перед ней? Каковы требования к легионерам, как проходит мобилизация, каковы ближайшие планы?

Конгрес ухвалив вірні рішення. Він проходив у Європі, бо сьогодні країна окупована не лише ззовні а й з середини. Тому, для її подальшого визволення й створюються легіони не підпорядкованої окупанту, вільної від корупції народної армії, яка прагне побудувати чесну країну. Ми хочемо це робити в правовому полі, бо легітимність, це воля народу, а не окупантів. Якщо хтось роз'їжджає на красивих машинах з написами "Поліція", руйнуючу при цьому всі закони, то це не є легітимність. Моя особиста думка як народного генерала: ми не маємо з цими терористами-окупантами, посібниками сепарів, нічого спільного. Треба заарештувати їх та судити. Я так саме відкрито казав Шкіряку на телепередачі, після того, як мене звіряче побили, але в ефір вона чомусь не вийшла.

Українська Національна Армія створюється за прикладом Швейцарії та деяких країн Балтії. Це парамілітарна, вільна від політики організація, яка слугуватиме народним резервом. Її головнокомандуючого призначатимуть на черговому Конгресі. УНА, в ніякому разі, не може використовуватись задля участі в діях, що порушують суспільний спокій. Головними її завданнями можна вважати наступні:
- захист провідних активістів, які належать до різних опозиційних сил;
- допомога сім'ям загиблих під час подій на Майдані та бойових дій на Сході;
- вишкіл і навчання людей: проведення тренувань з логічного мислення, уроків історії, народних традицій, спортивна та бойова підготовка, навички з виживання, вміння надати першу медичну допомогу та багато іншого;
- участь підрозділів УНА для ефективного контролю під час проведення виборів та запобігання фальсифікації.

Наразі створюються штаби для формування на території України п'яти легіонів, які охоплять Центр, Схід, Захід, Південь і Північ країни. Мобілізація просувається повільно, бо люди бояться, але є й сміливі. Ми зустрічаємось, обговорюємо, готуємось. Кандидатури в штаб на деякі посади вже затверджені. Всіх, хто приходить, ретельно перевіряємо.

- Еще одним важнейшим событием Конгресса стало избрание народного кандидата в президенты Украины, героя Майдана и АТО Ивана Бубенчика, в результате чего у страны появился уникальный шанс сделать рывок по примеру соседней Польши, которой это удалось три десятилетия назад, во многом благодаря тому, что высшим лицом стал простой электрик Лех Валенса. Но, только мы услышали эту новость, как в "демократических" и иных кругах запустили тему - "зачем нам еще один казак Гаврилюк или Надя Савченко".. Что скажешь по этому поводу?

Юрій Заболотний і Іван БубенчикВ мене виникає просте питання: ті, хто так каже, взагалі знають, що це за людина? Виявляється, - ні, але вони щось чули... Почитайте його біографію. На відміну від вказаних осіб, Іван Бубенчик має власний досвід управління, як в цивільному житті, так і на війні. Він порядна, чесна, витримана людина, не має поганих звичок. І те, що знаходився на першій лінії бойових дій, де обстріли і міни, говорить про те, що у нього загострене почуття любові до України, і він готовий жертвувати за неї власним життям.

Нині багато хто розувірився, думає, що ми програли, але це не так, на все свій час, він вже близько і його не зупинити. Мій друг Лісник, якого я згадував, казав: є дві стадії революції - революція "проти" і революція "за". Народ зробив все на п'ять с плюсом на Майдані, була мета - відставка. Так і було зроблено, Янукович втік. Хто буде після того, як ми поженемо Януковича, ніхто до розуму не брав. Зараз починається друга стадія, революція "за". Ми маємо зрозуміти, за кого ми і хто буде в цій державі виконавчим органом.

Влада це ми, народ України. А виконавчий орган сьогодні в обличчі тих, хто захопив усе, пилять наші доходи між собою і сміються над нами. Якщо би Бог не дав нам розуміти це, ми б не знали що робити. Тепер ми знаємо, що нам потрібен свій народний кандидат, свій виконавчий народний орган. Хочу розповісти історію, яка відбулась колись. Двох людей оточили багато озброєних людей. Один з них був духовною людиною. Він побачив зігнуті ноги і переляканість свого побратима. І попросив Батька Родоначальника відкрити йому очі. Той відкрив і він побачив велике військо вогняних колісниць на горі, яке прийшло на допомогу. Тому, відкриймо очі і зрозуміймо, що сюди насувається військо наших дідів та прадідів, тих, хто боролися й загинули. Нині відкривається, хто є хто. Порошенко, як брехун и узурпатор, і всі ті, хто продались. Пролита кров дає можливість побачити тих, хто чистий і хто заплямований.

Наближається час суду. Настав час революції "за". Кажуть що в нас багато гетьманів і це правильно тому що, коли ми бачимо злочин, зраду, ми не хочемо миритися з цім і кожен з нас вважає себе гетьманом. Але коли ми бачимо правду і святість, отоді ми можемо бути разом, як одне військо. В Інтернеті вже тривалий час можна побачити рамки "Проти Порошенка", зараз, після Конресу в Празі, з'явились інші - "Бубенчик мій президент". Це людина, яка на фронті ділила хліб разом з побратимами, яка не розуміє, як можна мати десятки гектарів для власного маєтку. Думаю, якщо ми зможемо зрозуміти що таке "за", то ми можемо мати свою народну армію, а не узурпаторів.

Слава Україні! Час будувати "За"!

Остання зміна: П'ятниця, 27 липня 2018 14:42

Схожі матеріали (за тегом)

Останнє від Ташбаєвський Рух

Design © Natalie. All rights reserved.