Перший Національний Український Конгрес

Увійти
.

Відкритий лист - Єгору Соболєву, Семену Семенченко, Рустаму Ташбаєву, Сергію Стерненко.

 • Опубліковано в Статті

Шановне панство! 
Друзі!

Написати цей відкритий лист мене підштовхнула подія вчорашнєго дня, а саме збори ініціативної групи на чолі з паном Єгором Соболєвим і паном Семеном Семенченко по заснуванню нової партії. Ідея, необхідність цього кроку, кружляє в повітрі і обговорюється багатьма людьми, зокрема і в нашому Ташбаєвському Русі. Відчуття кінця епохи олігархату, неминучість тектонічних змін в політичному устрію України відчуваються більшостю українців. Частиною з надією і тендітною вірою в успіх, частиною - зі страхом за власне становище. Подія, яка називається "президентські вибори" стала насправді революцією, настільки глибинні зміни вона вже спричинила і які обов'язково відбудуться на протязі короткого часу, навіть, якщо новообраний Президент не втілить сподівань народу.

В цьому листі я маю намір розглянути лише декілька аспектів цієї історичної події, які пов'язані з націоналістичною ідеєю, бо належу до націоналістичного Ташбаєвського Руху і спостерігаю розгубленість багатьох людей у визначенні подальшого шляху. Нам не звично, що, можливо, слово "боротьба" ми зможемо замінити словом "життя". Тому пропоную проаналізувати кілька аспектів цих виборів і на основі попередніх висновків запропонувати вам дії.

Отже:

 • 1. Націоналістична доктрина старого зразку померла. Історичні паралелі визвольних змагань не знаходять відклик в суспільстві. Ідеї боротьби, як сенсу життя, не сприймаються сучасною людиною.

Про це свідчать і відсоток підтримки кандидата, позіціонуючего себе як представника старої націоналістичної доктрини; і практично повне ігнорування суспільством будь-яких протестних акцій чи акцій на підтримку; і безпрецендентне єднання народу в момент голосування, що є насправді фізичною дією народу, яку він обрав замість стояння на Майдані.
Який наочний висновок робиться сам собою з перелікованих тез? Потрібна нова доктрина націоналізму. І я навіть не використовувала б термін "націоналізм", а запропонувала інше словосполучення - доктрина національної самоідентифікації чи національного самозбереження. Загальне бачення цієї доктрини опишу трохи нижче.
А зараз наступні аспекти, які безжалісно вскрила ця мирна виборча революція:

 • 2. Те, про що шепотілися з розумним, всезнаючим видом - виявилося правдою. Самі завзяті націоналістичні партії, рухи, осередки, формування і об'єднання виявилися продажними, або сформованими самою владою. Ганебна, неможлива, не вкладаючаюся ні в які норми моралі і розуміння, підтримка брехуна і крадія, продемонструвала те, "про що всі знали, але боялися запитати".

Чи була діяльність, а вірніше імітація діяльності, перелікованих формацій навмисно безнаслідковою для влади. Так, безперечно. Їх діяльність була недієвою в боротьбі з олігархічною владою, бо насправді була ініційована або схвалювалася цією владою для "випуску пари". І в цьому сенсі, діяльність очільників і близького оточення цих "патріотично- націоналістичних" кіл була дуже дієва і успішна, особливо для їх власного добробуту.
Чи є така колаборація націоналістичних організацій з владою узурпаторів причиною гибелі націоналістичної ідеї в суспільстві - так, стверджую без вагань.
Чи є можливість, хоча б мінімальна, оновлення, ребрендінгу існуючих націоналістичних сил на новій, чесній платформі - на мій погляд, ні. Це - мотлох.

 • 3. Особливо огидним аспектом виборчіх перегонів, що відбулися, було привласнення владним кандидатом націоналістичних і патріотичних симулякрів. Причому в кондово - совково-мордорському стилі.

Парадоксальна ідея владного кандидата - одягти націоналістичні обладунки з їм же вбитого лицаря, і оголосити себе нащадком ідей власноруч виготовленого небіжчика, на щастя, не спрацювала в масштабах, гідних для перемоги в президентській гонці. Бо завдякі старанням влади і псевдонаціоналістів, ідея націоналізму вже не сприймається більшостю суспільства (дивись п.1). Але, ця ідея може спрацювати на парламентських виборах, як розраховує ця безкінечно жадібна істота. І, як показує остання ріторіка ще діючого Президента, саме націоналістичні обладунки буде надягати на себе його політсила. Це заб'є останній цвях в націоналістичну українську ідею, повністю дискредитує будь-яку політичну силу чи діяча, які мають сили на розбудову квітучої країни. Цьому треба перешкодити. Не дати в користування брехуну ідеї націоналізму!

Що витікає з цих трьох пунктів, які звісно не описують вичерпно ситуацію з націоналістичним рухом в Україні, а є першим ескізом, зробленим нашвидкоруч. І тим не меньше, що це означає, які дії мають зробити люди, яки пройшли випробування цією виборчою революцією, які не замарали себе підтримкою влади?

Чому я звернулася саме до Вас, пане Єгор, хоча Вам часто заважає бажання "пройти проміж крапель"; до Вас, пане Семен, хоча ще досі у багатьох прихильників ахметовського телебачення Ваше ім'я викликає "священний ужас"; до Вас, пане Рустам, хоча Ваш стиль "випалювати совок у мізках" у багатьох викликає бажання сховатися у підпіл; до Вас, пане Сергію, хоча Ваш індівідуалізм не дозволяє Вам зробити стільки для країни, скільки Ви можете.

Чому я звернулася до Вас? Бо ви всі - люди честі. Бо з вами можна починати нове. Бо ви - наважитесь!
Тому, от що я пропоную, поки вгодований кнур не підхопив і не привласнив прапор українського націоналізму:

 1. Закрийте на вічний ремонт, реконструкцію, переоблік власні пісочниці.
 2. Відкинте розгубленість і нерішучість. Навіть якщо новообраний Президент виявиться саме тим історічним діячем, якого чекала нація, це не відміняє політичного життя. Навпаки, це означає, що буде необхідна величезна кількість нових людей, ідей, дій. Буде необхідно зламати опір старої системи і побудувати нову. Ви всерйоз думаєте, що кілька десятків людей команди нового Президента це зможуть?
 3. Необхідно терміново скликати Другий Національний Український Конгрес. Ви не повірили в ідею скликання Першого НУК. А між тим, вона виявилася пророчою. Саме вибори надали можливість розірвати олігархічне коло, об'єднати народ навколо єдиного народного (в повном сенсі цього терміну) кандидата - людини, яка ніколи не була у владі, але всім відома. Так, Конгресу не вдалося знайти підходящу кандидатуру і втілити в життя цю ідею. Та її втілив народ, що демонструє вірність стратегії, обраної Першим НУК.

Тепер настав час наступного кроку. Відкинути уламки, порох минулого. Створити нове. Зібратися всім на Другий НУК, або назвати цей збір по-іншому, прийняти нову доктрину національного руху, прийняти політичну платформу і заснувати нову національну партію. Партію чесної країни вільних людей. Це має бути ідеологічна партія з чіткою відвертою програмою, без загальних настогидлих совкових конструкцій. Чітко, тезисно, але по кожному напрямку має бути зазначені кінцева, бажана мета; шляхи досягнення; тактика і стратегія. Мають бути чітко виписані і неухильно дотримуватися принципи вступу, керування і спілкування в партії, щоб партійна діяльність не переворилася на самоціль для керівництва і щоб партія була лише засобом слугування Україні.

Всі ми, Рух "Визволення", Ташбаєвській Рух, панове депутати Єгор і Семен, активісти, чесні люди, які вірять в можливість змін, чого ми всі і кожен окремо домоглися? Чи можемо ми поодинці, чи маленькими згуртованими групами протистояти системі? З іншого боку, чи все, на що ми спроможні, це "проситися" до нової команди? То може і нам прийшов час кардинальних змін? Тим більш, вибори спрацювали як фільтр, всі всіх побачили і тепер немає сенсу тягнути заунивну вічну пісню про єднання, не сподіваючись на нього насправді. Зараз я бачу чесних перевірених людей, які повні енергії, бажання віддати все до краю своїй країні, які не зрадять ані країну, ані один одного. То вперед!
І наостанок, як я бачу нову націоналістичну доктрину.

 • 1. Основа існування нації - добробут громадянина і суспільства в цілому на основі свободи підприємництва і заборони монополій. Економіка - основа збереження національної самоідентифікації.
 • 2. Нація не по крові, а по присязі Україні.
 • 3. Основа самоідентифікації українця - кардинальний розворот в бік збереження природного середовища, мова, розвиток туризму. Саме в такому порядку.

Вибачаюся, що цей лист вийшов задовгим. Сподіваюся, ви приймете правильне рішення і ми всі, хто має сили, бажання і наснагу послужити Україні, зможемо зібратися в нову силу, яка змете все лахміття зі свого шляху і побудує нові шляхи для суспільства.
Дякую за увагу.
З пошаною,
Юлія Федорова.

Остання зміна: П'ятниця, 03 травня 2019 07:42

Перший Національний Український Конгрес

-2°C

Kyiv, Ukraine

Mostly Cloudy

Humidity: 80%

Wind: 14.48 km/h

 • 04 Jan 2019 -1°C -7°C
 • 05 Jan 2019 -3°C -5°C