Перший Національний Український Конгрес

Увійти
.

«Йду в церкву. Бо неділя». Rustam Tashbaev. 12.08.2018

  • Опубліковано в Статті

Одже, друзі - крокую знову затишними вуличками Чикаго.

Тут ранок, і у 09.30 починається служба у церкві, біля котрої вчора було свято. 

Мій товариш з Тернополя пояснив мені, що одна з головних проблем в Україні – релігійна проблема. Він просто сказав мені: «Уяви собі, де проходить Збруч. Західніше Збруча люди в неділю ніколи не працювали». У неділю треба йти в церкву - віддати цей день Богові та сім’ї. 

Східніше Збруча люди в неділю могли взяти в руки сокиру або лопату і щось робити. Чи стали вони від цього більш багатими, чи здобули вони щастя? Він так не думає. Я повинен з ним погодитися. Щастя вони точно не здобули. 

Тому коли починаєш замислюватися над тією проблемою, яка в Україні. Після багатьох моментів аналізу я прийшов до єдиного висновку, що проблема України – це тотальна брехня. Тотальна звичка брехати самим собі, мати подвійні стандарти, брехати так, що починаєш вірити у власну брехню. 

Проблема брехни пов’язана з тим, що брехати почали навіть не при комуністах. Це почалося ще з моментів релігійних, бо існують десять заповідей, які треба виконувати, хоча думка ця суб’єктивна. Заповіді треба виконувати, щоб бути справжнім християнином, щоб підтверджувати не словом, а ділом єдність з Богом та віру в Божого сина. 

Одна з цих заповідей каже: не бреши. Я вже мовчу про іншу: не кради. Якимось чином православна релігія в Україні еволюціонувала в показуху, на мою думку. 

Я був здивований. За чотири рокі я намагався спостерігати за поведінкою населення, коли люди йдуть в церкву, як жіночки хусточки вдягають, щоб не бути з непокритою головою.

Я був шокований саме подвійними стандартами. Люди йдуть, вони богобоязні, свічечки поставлять і перехрестяться, а виходять з церкви, продовжують брехати і красти. Я вже не кажу про якісь більш тяжкі гріхи. Не вважається, що це якась проблема, бо можна піти до церкви, помолитися, свічечку поставити. 

Може, краще не брехати спочатку? Не знаю, але я думаю, що ми повинні це виправити, підремонтувати в духовному, в релігійному середовищі України, як і в суспільному і політичному житті. 

Треба перестати мати подвійні стандарти. Кажи, як є. Будь простою людиною. 

Нещодавно у мене була розмова з приятелем, як себе поводять люди, які стають трошки більш багатими в США. Я розмовляв зі своїм сусідом. Це людина, що створила антивірусну програму. Він настільки простий. Я з ним зустрічався і спитав - чому він продав всі акції і перевів гроші в готівку. 

Він сказав, що вирішив спростити своє життя, і йому набридлі засідання директорів. Коли я останній раз з ним зустрічався, він був з друзями. Вони літали на дельтаплані з моторчиком. Вони зробили аеродром та ним займалися. Він тепер адвокат, провідник біткоінів. У нього 400 тисяч доларів на біржі. Я бачив мультимільйонерів, які підметали, прибирали недопалки. Коли мені кажуть, що цій людині належить весь квартал, я в шоці. Це було, коли я приїхав з України. Я звик, що коли в людини з’являються гроші, людина демонструє, що вона краще за інших. Це неправильно. Коли люди перестануть брехати, то дешеві понти пройдуть. Багато людей настільки звикли до дешевих понтів, що ніяк не можуть зрозуміти, як простий водій тиснув руку сенатору Маккейну. Так не буває. 

Для цього треба вдягнути костюм, краватку, мати титули, експертів. Ці люди настільки звикли до цієї кастовості, що їм було дивно. Вони не розуміли, як туземці або аборигени з далекого узбережжя. 

Вони починають це пояснювати якимись страшилками. Одна з цих страшилок про руку Кремля та ФСБ і всі інші казочки. Ці люди начебто великі фахівці в охоронній сфері, розвідці. Можна подумати, що від того, що вони скажуть, багато чого залежить…

Джерело: Йду в церкву. Бо неділя.

Медіа

Остання зміна: Понеділок, 03 грудня 2018 18:39

Перший Національний Український Конгрес

-2°C

Kyiv, Ukraine

Mostly Cloudy

Humidity: 80%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019 -1°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -3°C -5°C