Перший Національний Український Конгрес

Увійти
.

Кодекс Честі легіонера УНА

Частина Четверта Статуту Української Національної (Народної) Армії

4.1. Кожний рекрут, вступаючи у лави УНА, розуміє, що життя його докорінно змінюється і він або вона зобов’язані, насамперед, позбавитися шкідливих звичок, інстинктів та лінії поведінки. УНА є організацією, де толерантність до брехні, як головної причини занепаду країни та суспільства - є нульовою.
Маніпулювати, робити безапеляційні заяви з приводу якостей інших, займатися з’ясуванням стосунків, розповсюджувати плітки та чутки, звинувачувати когось не маючи достатньо доказів - це все є різновидами брехні. Від брехні слід позбавитися для того, щоб мати право бути легіонером УНА.
Брехня заважає, відволікає, саботує й знищує усі благородні ініціативи, паралізує конструктивний процес.
За брехню рекрута або легіонера очікує ганебне вигнання з лав УНА. А у випадку таких різновидів брехні як зрада, шпигунство або саботаж - також фізичне покарання.

4.2. Членам організації суворо заборонено обговорювати особисті якості, недоліки та звички інших легіонерів, окрім, випадків робочого обговорення з метою призначення на посаду чи присвоєння чергового або позачергового військового звання.

4.3. Ніхто не має право псувати настрій іншим лише тому, що сам не в настрої. Усмішка, доброзичливість, кредит довіри - це ознаки легіонера УНА, воїна Світла, що розбудовує нову сучасну Україну. Його імідж є протилежністю тим дикуватим, агресивним, постійно злим людям, що напали на його країну.

4.4. Пропущено. Секретний пункт.

4.5. Ніхто не має право звинувачувати когось у зраді, використовуючи свої «докази». Для цього є професіонали в Службі Безпеки. Якщо у Вас є обґрунтовані підозри - Ви зобов’язані звернутися в СБ. Можливо, зрада насправді має місце і надзвичайно важливо, щоб зрадник не здогадувався про те, що його викрито. Поміркуйте над цим перед тим, як починати репетувати. УНА - серйозна парамілітарна організація сурової дисципліни, а не чергові з’ясування стосунків під час мітингу або суперечок за право власності.

4.6. Легіонер завжди, у будь-який момент часу, пам’ятає, що «Україна - понад усе». Не власне его чи нарцисизм. Не бажання усім доказати, який ви розумний. Не черга на звання або посаду. Не бажання щось зробити, попередньо не порадившись або не отримавши на це наказ. А саме Україна.

4.7. Легіонер завжди готовий надати допомогу своєму побратиму або посестрі. Легіонер ніколи не залишить свого товариша напризволяще або не перевірить додатково, що з товаришем усе буде гаразд. В однострої або під час неспокійної ситуації - легіонери завжди залишаються як мінімум удвох, щоб збільшити шанси на гідний захист своєї честі та честі свого підрозділу.

4.8. Легіонеру суворо заборонено вживати алкоголь під час виконання служби або вдягнутим в бойовий чи повсякденний однострій. Це величезна неповага до самопожертви тих, хто під червоно-чорними штандартами віддав своє життя у боротьбі, котру ще не закінчено. Легіонер може вживати невеличку кількість алкоголю в парадному однострої лише під час офіційних заходів під наглядом офіцерів вищого рангу, робити це помірковано та скромно, ніколи не демонструючи ознаки алкогольного сп’яніння.

4.9. Легіонеру суворо заборонено вживати будь-які наркотичні речовини, окрім випадків медичної екстремальної ситуації, коли наркотичні речовини прописані та надаються кваліфікованим медичним персоналом.

4.10. Легіонерам різних статей не забороняється закохуватися одне в одного та мати особисті та інтимні стосунки поза часом виконання своїх обов‘язків. Але при виникненні такої ситуації - пара зобов‘язана повідомити у Службу Людських Ресурсів, яка повинна впевнитися у відсутності умов етичного конфлікту, пов’язаного з обов’язками легіонерів. У крайньому випадку можливі зміни сфери відповідальності одного з легіонерів. Це стандартна сучасна корпоративна практика.

4.11. Легіонер терпляче та з розумінням ставиться до політичних поглядів, що дещо відрізняються від його особистих. Правоту свою доказує аргументами та залізною логікою, а не обзиваннями та приниженнями опонента. Легіонер ніколи не забуває, що він чи вона після прийняття присяги та вступу в УНА, більше не належить собі чи своїм родичам. А належить Україні. І репрезентує собою українську політично-військову еліту, Захисника українського народу, держави та культурних традицій.

4.12. Легіонер усвідомлює, що головна сила організації - це політична єдність. Вона досягається прозорістю мети та військовою дисципліною. Сила ланцюга встановлюється силою найслабшої ланки. Легіонер впевниться в тому, що ані він чи вона, ані соратники довкола - не будуть цією найслабшою ланкою.

4.13. Легіонер в свій час прийняв рішення долучитися до лав УНА, бо Організація має за свою мету закінчити з ганебною ерою безкарності державних службовців в Україні. Тому легіонер затверджує цей принцип власним прикладом і завжди готовий відповідати за свої дії перед Судом Честі УНА.

4.14. При виникненні конфліктної ситуації всередині підрозділу, легіонер спочатку завжди починає аналіз виникнення такої ситуації та свою роль в цьому процесі. Він питає спочатку з себе. Чи зробив він чи вона достатньо аби запобігти виникненню такої ситуації? Якщо ні - то ніколи не запізно й не соромно вибачитись і розрядити обстановку.
Якщо ж так - то тоді необхідно для початку звернутися у Службу Людських Ресурсів відповідного штабу зі скаргою. В жодному випадку не намагатися когось «поставити на місце» самостійно. Завжди бажано розрядити обстановку одразу на місці або за допомогою Служби Людських Ресурсів. Якщо ж конфлікт не вичерпано - то участь в справі командира підрозділу може закінчитися дисциплінарними діями. І вони можуть також бути направлені проти Вас. Завжди варто про це пам’ятати.

4.15. Під час носіння однострою легіонер усвідомлює, що він чи вона в очах інших людей є чимось набагато більшим, ніж сам. Тому зовнішній вигляд повинен бути охайним. Поведінка - достойна однострою Української Національної Армії, героїв, що в складі інших підрозділів національно-визвольної боротьби, віддали своє життя за Україну та нашу свободу.

Ви належите ордену воїнів Світла. Не дозволяйте Темряві отримувати над Вами перемогу. Навіть в окремих випадках. Поводьтеся гідно й зважено. Не дозволяйте емоціям командувати розумом. А навпаки.

Джерело: Кодекс Честі легіонера УНА

Медіа

Остання зміна: Вівторок, 18 грудня 2018 10:29

Перший Національний Український Конгрес

-2°C

Kyiv, Ukraine

Mostly Cloudy

Humidity: 80%

Wind: 14.48 km/h

  • 04 Jan 2019 -1°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -3°C -5°C